Kopiowanie zdjęć bez zgody Fotoczaty zabronione, proszę kontakt z nami w sprawie kopii zdjęć.

WYDARZENIA I PUBLIKACJE

Zapraszamy do odwiedzenia strony Festiwalu "SZTUKA NATURY":

Sztuka Natury baner

 

Nasza książka: "Łosie w kaczeńczach"

okladka ksiazki Losie w kaczencach

30.09.2020 r. serdecznie zapraszamy na premierę naszej książki Łosie w kaczeńcach. O czym milczy Biebrza. Mieliśmy ogromną frajdę z jej tworzenia i mamy nadzieję, że sprawi ona wam choć odrobinę przyjemności w trakcie czytania. Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia w terenie.

recenzja ksiazki 02recenzja ksiazki 01

Nasza książka jest do nabycia w księgarni internetowej ==>

Krótkie recenzje naszej książki:

Cudowny dwugłos o przyrodzie i zakątkach, które znam. Lekki język, bogactwo informacji, prawdziwe emocje i sympatia do obserwowanych zwierząt. A na dodatek garść cudnych zdjęć. Brawo! Nic tylko zanurzyć się w wygodnym fotelu przy kominku, zaparzyć dobrą herbatę i smakować te nastroje, klimaty i piękno. To spore dzieło, więc starczy na kilka wieczorów.

Dr Andrzej G. Kruszewicz

Autorzy tej książki pokazują, czym jest prawdziwy, bliski kontakt z przyrodą. Coraz więcej ludzi go pragnie i jednocześnie coraz mniej jest tych, którzy mają na zaspokojenie tego pragnienia czas. Nie zapewnią go bowiem grupowe wycieczki, spływy czy spacery po specjalnie przygotowanych kładkach… By mieć naprawdę bliski kontakt z naturą, trzeba – jak Autorzy tej książki – przekroczyć pewną granicę wtajemniczenia. Wtopić się w tę naturę i poniekąd oddać w jej ręce – na dobre i złe. A matka natura nie jest nam przychylna, naraża odważnych na niewygody, chłód, niewyspanie i liczne rozczarowania.

Wejść w  zaklęty świat dzikich zwierząt, do ich mateczników, uchwycić to, co dla nas jest na co dzień niedostępne – ale zrobić to bez zakłócenia tutejszego życia – to najważniejszy wątek przeplatający się przez zaprezentowane tu opowieści i zarazem tło dla opisanych w nich przygód. Przygód pokazujących, że natura – w zamian za dobre traktowanie – oferuje czasem cierpliwym i wtajemniczonym oczarowania, jak te, o których opowiadają nam Autorzy. Wspólne przeżywanie tych chwil oczarowania to zarazem dla nich podstawa życiowego partnerstwa.

Podsumowując, początkujący fani podpatrywania i fotografowania natury uzyskują zbiór cennych podpowiedzi. Dla wszystkich innych, a zwłaszcza tych na co dzień uwięzionych przy komputerach i biurkach, to bardzo odświeżająca i dająca do myślenia lektura.

Tomasz Kłosowski

Obyczaje dzikich mieszkańców biebrzańskich bagien opisane z lekkością, szacunkiem i miłością przez upartych, cierpliwych i zaciekawionych podglądaczy. Magda i Łukasz zabierają nas w podróż pełną tajemnic i niedopowiedzeń dyktowaną prawami natury, z którymi nie ma dyskusji – pozostaje jedynie podpatrzeć, podsłuchać i wziąć przykład. Prosto z serca zachęcam do lektury.

Anna Cieślak

Najnowsze wydarzenia:

Sztuka natury 2018

Zapraszamy do Torunia na Międzynarodowy Festiwal Filmu i Fotografii "Sztuka Natury" 2018,
gdzie w dniach 23-25.11.2018 r. zaprezentujemy nasze zdjęcia.
Szczegółowy program: link ==>

Najnowsze publikacje:

Miło nam poinformować, że okładkę najnowszego, czerwcowego numeru „Przyrody Polskiej” zdobi zimorodek autorstwa Madzi. A do tego wewnątrz miesięcznika znajduje się bogato ilustrowana rozkładówka ze zdjęciami i opowiadaniem o jej wizycie w „Niebieskim świecie” . Zapraszamy do lektury.

PP 6 2018 2
Przyroda Polska 6/2018
PP 6 2018 1
Przyroda Polska 6/2018

Nakładem Wydawnictwa OIKOS ukazał się ilustrowany naszymi zdjęciami pierwszy tom „Ornitologii” Andrzeja Kruszewicza i Agnieszki Czujkowskiej. Publikacja została podzielona na dwie części. W pierwszej zebrano przydatne wiadomości ogólne o ptakach, druga zaś stanowi szczegółowy opis 42 gatunków. Tom 2 już w przygotowaniu.

ORNITOLOGIA-Okładka for. Fotoczaty
ORNITOLOGIA-Okładka for. Fotoczaty

Kalendarz Fotoczaty 2018:

kalendarz 2018
kalendarz 2018

Kalendarz Fotoczaty 2019:

kalendarz 2019
kalendarz 2019

Nasze fotografie na okładkach czasopism przyrodniczych:

okladki różnych czasopism z foto Fotoczaty

Wystawy w Łodzi:

Mikrusy i olbrzymy plakatW ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego w Łodzi, który odbył się 7-11 czerwca 2017, moje zdjęcia zostały zaprezentowane na dwóch wystawach - autorskiej "Mikrusy i olbrzymy" w "Galerii Zarzewskiej" oraz zbiorowej "Opowieść o lesie" w Galerii Fotografii ŁTF. Zapraszam na fotoreportaż Sebastiana Sołtyszewskiego z obu festiwalowych wystaw.

 

Nasze warsztaty i plenery:

Sierpniowe niedźwiedzie02

Wilk Canis lupus 9081 baner

Biesz niedz czerw 2018

Spotkanie z niedźwiedziami 24 27 maja 2018 r. baner

Styczniowe Bieszczady 2018 red

Sylwester z wilkami

Plener Wilki przed obiektywem 2017 baner

Warsztaty Mazury wrzesien 20117a

Plener Bieszczadzkie lato sierpnien 2017 baner

mazurskie lato czerw 2017

wiosenne mazury kwiecien 2017

Zimowe Mazury 2017 piska

Plener Zimowe Mazury 2016 02a

Jesiene Warsztaty 2016

majowe warsztaty 2016

wiosenne warsztaty kwiecien 2016

tajniki fotografii marzec 2016

wyprawy zimowe luty 2016